SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Informacje o sklepie

Jesteśmy małym Gospodarstwem Upraw Ekologicznych Danowiec.pl, które jest położone na skraju Puszczy Pyzdryskiej na terenie obszaru Natura 2000.
 
To tutaj uprawiamy rośliny wykorzystywane do dalszej produkcji naturalnych surowców kosmetycznych. Zachęcamy producentów kosmetyków naturalnych do zapoznania się z naszą ofertą. Do każdego kontrahenta podchodzimy indywidualnie.
Wszystkie rośliny są uprawiane ekologicznie to znaczy bez nawozów sztucznych, chemii. To nie oznacza, że nie używamy nawozów. Używamy, ale naturalnych i to tylko takich co sami je przygotowaliśmy (nawóz pokrzywowy i rumiankowy).
Chwastów pozbywamy się ręcznie.
 
Zbiory wykonywane są ręcznie (przeważnie przez jedną osobę). Każda roślina jest oglądana, doglądana, a kwiaty zbierane są bez naruszenia struktury. Ekologia jest u nas na pierwszym miejscu.
 

Ponadto posiadamy wiedzę jak uprawiać oraz jak zbierać rośliny aby były w pełni wartościowe oraz odznaczały się wysokim poziomem jakości. Nasz poziom wiedzy jest zweryfikowany egzaminem państwowym oraz poświadczonym certyfikatem towaroznawstwa zielarskiego.

Hydrolaty (surowce kosmetyczne) przechodzą badania mikrobiologiczne w laboratorium we Wrocławiu.
 
Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie w Gospodarstwie Upraw Ekologicznych Danowiec.pl. Do każdego produktu podchodzimy bardzo indywidualnie, dbamy o czystość i o to żeby produkty były najwyższej jakości. Nie robimy nic hurtowo. Taki kierunek nas nie interesuje.
pixel