SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Orzechy

2019-01-24
OrzechyOrzechy.
Orzechy pochodzące z regionów Himalajów i niestety całkowicie nie nadające się do uprawy w naszym klimacie.
Orzechy potocznie nazywane piorącymi. Mają zastosowanie nie tylko w praniu, ale też jako szampon, peelingi, płyn do mycia.
Dlaczego tak jest i co zawierają.

Skorupki orzechów z drzew Sapindus Trifollatus lub Sapindus Mukorossi mają najwięcej saponin. A co to saponina i dlaczego ma znaczenie?

Saponina to grupa związków chemicznych pochodzenia roślinnego należących do glikozydów. To tak w wielkim skrócie. W połączeniu z wodą pieni się. Saponina ma szereg zastosowań nie tylko w praniu, ale też w naturalnych kosmetykach, jak i przede wszystkim w ziołolecznictwie.
Działają moczopędnie, wykrztuśne (wzmagają wydzielanie śluzu, ułatwiają odkrztuszanie), wzmagają procesy wchłaniania się składników pokarmowych z jelit do krwi, przeciwbakteryjnie, pierwotniakobójcze, przeciwgrzybicznie, przeciwwirusowe, pobudzają wydzielanie soku żołądkowego, żółci i soku jelitowego oraz mogą wpływać na obniżenie cholesterolu. Uwaga jest bardzo ważna, nie oznacza to, że pijemy wywar z orzechów :)


Nam bardzo spodobały się orzechy i wszystkie te rzeczy które można z nich robić. Będziemy Was informować na bieżąco z naszych poczynań.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel