SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Termin ważności

2019-01-10
Termin ważności

Termin ważności.

Często pytacie się dlaczego tylko 3 miesiące i czy można dłużej używać?

Termin 3 miesiące to czas umowny. Jeśli dobrze przechowujecie hydrolat jego właściwości są o wiele trwalsze. Dobre przechowywanie oznacza przede wszystkim nie narażanie hydrolatu na zmiany temperatury. Jeśli będzie przechowywany raz w bardzo ciepłym miejscu raz w zimnym to nie ma on szans na przetrwanie. Musicie pamiętać, że nie zawiera konserwantów ani żadnych chemicznych ulepszaczy

Natomiast jeśli zadbacie o to aby Danowiecki Hydrolat miał stałe miejsce, bez zmian temperatury, nie zmieni on właściwości przez kilka dobrych miesięcy. Z moich własnych doświadczeń często jedna buteleczka nim ją zużyje stoi nawet 4-5 miesięcy.

I jeszcze jedna uwaga, moja prywatna, jeśli korzystacie z hydrolatów codziennie nie ma potrzeby trzymać je w lodówce. Teraz w okresie zimowym, często jest to dość nieprzyjemne zaaplikować sobie chłodny (zimny) płyn na twarz. Poza tym ja bym nie pamiętała, że mam użyć jakbym miała pochowane w lodówce :)

Nie możemy tego wszystkiego napisać na etykiecie z dwóch powodów: nie zmieściłoby się i a poza tym napis: nie narażać na zmiany temperatury nasuwałoby kolejne pytanie w jakim zakresie itd..

Jeśli chodzi o hydrolat lawendowy to sama lawenda często jest stosowana jako ekologiczny konserwant. Dlatego ten hydrolat ma czas umowny do 6 miesięcy.

Tak więc używajcie do woli i nie bójcie się, że minie termin ważności nim zużyjecie :)

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019

Polecane

pixel