SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak się uchronić przed kleszczami i innymi ukąszeniami??

2019-06-04
Jak się uchronić przed kleszczami i innymi ukąszeniami??Kleszcze - obrzydzają nas. Są brzydkie, a ich ukąszenia przeważnie kończą się tragicznie dla naszego organizmu. Na tyle nas obrzydzają, że nie umieszczamy obrazka, bo wiemy, że wiele osób z Was ma ten sam odruch i może nie przeczytać wpisu.

My jesteśmy cały czas na nie narażeni. Pracujemy na polach, w lesie, w krzakach.
Przejrzeliśmy wszystkie dostępne przepisy, porady przeciwko ugryzień kleszczy, komarów i wszelkich innych owadów. I powiemy szczerze, wiele też próbowaliśmy. Ale przeważnie nie działało nawet na komary.

Dlatego mamy takie wrażenie, że nie ma idealnego ani skutecznego środka przeciwko kleszczom czy komarom. I pewnie nie to chcieliście przeczytać.

Mamy za to pewien sposób który od lat się sprawdza. Pijemy regularnie herbatę lub napary z czystka kretońskiego (on zawiera najwięcej olejków i dlatego jest najbardziej skuteczny). Ale oczywiście może być inna odmiana czystka. Jest tylko jedna zasada: trzeba robić przerwy (np. po spożywaniu przez miesiąc trzeba zrobić przynajmniej tygodniową przerwę) w piciu herbat/ naparów z czystka, ponieważ wypłukuje mikroelementy z naszego organizmu. I nie należy się bać w przerwach, bo nasz organizm dalej jest chroniony.

Jak na razie (a przynajmniej nic nam o tym nie wiadomo), nie ugryzł nas żaden kleszcz.

Co na komary? Komary już są chyba tak zmutowane, że nic ich nie odstrasza. Serio. Mamy jeden jedyny sposób na działanie po ukoszeniu komarów. Hydrolat lawendowy Danowiecki.
Nasz ukochany hydrolat lawendowy. Bardzo przyjemnie koi, szybko znika ślad, przestaje swędzieć. A do tego pięknie pachnie.
Żaden żel kupowany w aptece nie dorównuje zastosowaniu hydrolatu lawendowego danowieckiego.

Podpisuję się pod tym dwoma rękoma, ponieważ zawsze miałam ślady po ugryzieniach bo nie mogłam się powstrzymać od drapania. Teraz mnie to nie dotyczy.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019

Polecane

Hydrolat lawendowy Danowiecki

Hydrolat lawendowy Danowiecki

32,00 zł netto/1butelka
pixel